Jūs esat šeitSaraksts: 

  • Sākums
  • >
  • Jaunumi
  • >
  • Līdz 15. oktobrim jādeklarē 3.ceturksnī gūtie ienākumi no kapitāla pieauguma
Līdz 15. oktobrim jādeklarē 3.ceturksnī gūtie ienākumi no kapitāla pieauguma

Līdz 15. oktobrim jādeklarē 3.ceturksnī gūtie ienākumi no kapitāla pieauguma

Līdz 2018. gada 15. oktobrim fiziskajām personām ir jādeklarē gūtie ienākumi no kapitāla pieauguma, ja kopējie ienākumi no darījumiem ar kapitāla aktīviem šī gada 3. ceturksnī pārsniedz 1000 eiro. 

12.10.2018
702
Nodokļi

Līdz 2018. gada 15. oktobrim fiziskajām personām ir jādeklarē gūtie ienākumi no kapitāla pieauguma, ja kopējie ienākumi no darījumiem ar kapitāla aktīviem šī gada 3. ceturksnī pārsniedz 1000 eiro. Savukārt, ja personas kopējie ienākumi no darījumiem ar kapitāla aktīviem nevienā no 2018.gada ceturkšņiem nepārsniegs 1000 eiro, tad deklarācija būs jāiesniedz līdz nākamā gada 15. janvārim.

2018. gadā ienākumam no kapitāla pieauguma tiek piemērota nodokļa likme 20% apmērā un aprēķinātā nodokļa summa jāiemaksā budžētā 15 dienu laikā no likuma noteiktās deklarācijas iesniegšanas dienas (par 3. ceturksni – līdz 30.10.2018). Deklarācijas veidlapa pieejama VID mājaslapas sadaļā “Nodokļi/Iedzīvotāju ienākuma nodoklis/Veidlapas un iesniegumi/Fiziskām personām”. Plašāka informācija par kapitāla aktīviem ir atrodama VID mājāslapā.

VID vērš īpašu uzmanību nekustamā īpašuma atsavināšanai, t.sk. pārdošanai, kad fiziskajai personai var būt jāmaksā IIN 20% apmērā no saņemtā ienākuma. IIN nav jāmaksā, ja ienākums tiek gūts no tāda nekustamā īpašuma atsavināšanas (t.sk. pārdošanas), kas:

- Īpašumā* ir vairāk nekā 60 mēnešus un vismaz 12 mēnešus (pēc kārtas) šajā periodā ir deklarētā dzīvesvieta;

- īpašumā* ir ilgāk par 60 mēnešiem un pēdējos 60 mēnešus līdz nekustamā īpašuma atsavināšanas dienai ir vienīgais īpašums;

- ir vienīgais nekustamais īpašums, no kura gūtais ienākums no jauna tiek ieguldīts funkcionāli līdzīgā nekustamā īpašumā 12 mēnešu laikā pirms vai pēc nekustamā īpašuma atsavināšanas.

 

* t.i. no dienas, kad attiecīgais nekustamais īpašums reģistrēts zemesgrāmatā. Svarīgs priekšnoteikums, lai izpildītos šis nosacījums un ienākums no nekustamā īpašuma pārdošanas būtu ar iedzīvotāju ienākuma nodokli neapliekams ienākums, ir savlaicīga nekustamā īpašuma ierakstīšana zemesgrāmatā. Plašāka informācija – VID metodiskajā materiālā „Iedzīvotāju ienākuma nodoklis no nekustamā īpašuma atsavināšanas ienākuma”.

Avots: vid.gov.lv

Komentāri (0)